1. Haberler
 2. Eğlence
 3. Kışın Yapılabilecek Aktiviteler

Kışın Yapılabilecek Aktiviteler

Kışın Yapılabilecek Aktiviteler
Kışın Yapılabilecek Aktiviteler 2022

Kışın Yapılabilecek Aktiviteler

Kışın Yapılabilecek Aktiviteler nelerdir? Yaz mevsiminde olduğu gibi kış mevsiminin de kendine özgü belli başlı ve eğlenceli aktiviteleri vardır. Kış aylarının uzun olduğu yerlerde yaşayan insanlar ve kış aktivitelerini daha çok sevenler vakitlerini daha eğlenceli geçirmek için soğuklar henüz gelmeden bu soruların cevaplarını arıyorlar. Peki kışın yapılabilecek aktiviteler nelerdir?

 • Film ve dizi izlemek: kış aylarında akla gelebilecek en mantıklı ve en eğlenceli aktivitelerden biri film ve dizi izlemektir. Kış aylarını çoğunlukla evde geçirdiğimiz için bizim için en ideal seçenek olacaktır. İş yoğunluğundan veya yaz aylarında yapmış olduğunuz aktivitelerden dolayı ertelediğiniz film veya dizileri izlemenin tam sırası.

Kışın Yapılabilecek Aktiviteler 2021

 • Kitap okumak: çay veya kahveyle birlikte dışarıda yağan yağmur veya karın da eşliğiyle kitap okumak çok keyifli bir aktivite olur. Yaz ayları sürekli dışarıda olmak isteriz, eve girmek istemeyiz, haliyle kitap listemiz uzadıkça uzar. İşte kış ayları bunu yerine getirebilmek için büyük bir fırsat.
 • Kayak yapmak: kış denince dışarı aktivitesi olarak herkesin aklına gelen ilk seçeneklerden biridir kayak yapmak. Eğlenceli olmasının yanı sıra, size adrenalin dolu saatler yaşatan bu aktivite kışın gelmesiyle birlikte kışın yapılması gerekenler listesinde yerini alabilir.

Kışın Yapılabilecek Aktiviteler 2022

 • Yürüyüş yapmak: Yürüyüş yapmak aslında bir aktivite olarak görülmez, hayatımızda yer edinen, düşünmemizi, kendimizle zaman geçirmemizi sağlayan bir araçtır. Yaz aylarında eğlenceli olduğu gibi kış aylarında da yürüyüş yapmayı tercih edenlerin sayısı bir hayli çoktur. Bununla birlikte kışın yürüyüş yapmak sağlığa oldukça faydalıdır. ilginizi çekebilir; Kış Kampı Nasıl Yapılır? Vücudun direncini arttırır ve kış aylarında oluşabilecek her türlü rahatsızlığın önüne geçer.
 • Yemek yapmak: yemek yapmak stresin önüne geçer ve ellerinizle yaratmış olduğunuz şeyi tatmak ve sunmak kişiye keyif verir. Farklı farklı tarifler deneyerek, çeşitli yemekler yaparak ev içerisinde gününüzü dolu bir şekilde geçirebilirsiniz.

İstanbul’da Kışın Yapılabilecek Aktiviteler

 • Sinemaya gitmek: kış aylarında dışarıya çıksak bile hemen sıcak bir yere sığınırız. Sinema kış aylarında dışarıya çıkmak isteyip keyifli vakit geçirmek isteyenlerin ilk durağı olabilir.
 • Doğu ekspresi ile yolculuk yapmak: Kars ve Ankara arası 24 saat süren bir yolculuktur. Bu yolculuk trenle olur, kış aylarında doğanın güzelliklerini izleyerek seyahat etmenizi sağlar. Arkadaşlarınızla veya ailenizle bu aktiviteyi yapabilirsiniz. Birileriyle beraber deneyimlemek ekstra eğlenceli olacaktır.

Şehir Dışında Kışın Yapılabilecek Aktiviteler

 • Yamaç paraşütü yapmak: genelde her mevsimde de tercih edilen ve sevilen bir aktivitedir. Yamaç paraşütünü soğuk havada deneyimlemek nefes kesici bir adrenalin yaşatacaktır ve aynı zamanda soğuğun vermiş olduğu keskin hava ve serinlik mevsimi hissetmenizi sağlayacaktır.
 • Arkadaşlarla vakit geçirmek veya oyun oynamak: bir grupla vakit geçirmek ve oyun oynamak kişiyi en çok mutlu eden aktivitelerden biridir. Günümüzde ev içerisinde oynanabilecek çeşitli ve eğlenceli oyunlar vardır. Arkadaşlarınızla toplanıp birlikte keyifli bir gün geçirebilirsiniz.
 • hobilerinize yönelin: Gün içerisinde çok fazla vaktimiz olduğu için hep bir arayış içerisindeyiz. Hafta sonlarını değerlendirmek için hobilerinize yönelin. Kendinizi geliştirmek için bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Tuzla Gazetesi

Kışın Yapılabilecek Aktiviteler
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin